Régi népszokást elevenítettek fel, a lakiteleki iskolások Gergely napján. Meglátogatták a nagycsoportos óvodásokat, kis műsorral kedveskedtek nekik, és hívták őket, hogy álljanak közéjük. A gyerekek ugyan még néhány hónapot az óvodában töltenek, de csákóval a fejükön, szalagjukat felkötötték egy botra, amin rajta volt a nevük, jelezvén, ők már készen állnak arra, hogy iskolások legyenek.
A szalagkötés után megvendégelték az első osztályosokat - akikkel az elmúlt évben még együtt játszottak az óvodában - süteménnyel és üdítővel.
A Gergely-járás az iskoláskorú gyermekek adománygyűjtő, köszöntő játéka volt. A többszereplős, dramatikus játékot még IV. Gergely pápa rendelte el.
A gyerekek ugyan még néhány hónapot az óvodában töltenek, de csákóval a fejükön, szalagjukat felkötötték egy botra, amin rajta volt a nevük, jelezvén, ők már készen állnak arra, hogy iskolások legyenek. A szalagkötés után megvendégelték az első osztályosokat - akikkel az elmúlt évben még együtt játszottak az óvodában - süteménnyel és üdítővel.
A Gergely-járás az iskoláskorú gyermekek adománygyűjtő, köszöntő játéka volt. A többszereplős, dramatikus játékot még IV. Gergely pápa rendelte el.
A iskoláskorú gyermekek csapatba verődtek, és házról házra járva gyűjtötték össze az iskolába járó diákokat. Gyülekezésük hasonlított a katonák toborzására is, olykor még rangot is kaptak, és Szent Gergely vitézeinek nevezték magukat. Kezdetben csak háromszereplős volt a játék, egy gyermek személyesítette meg a püspököt, kettő pedig a káplánt. A püspök és káplánjai, később a toborzott gyermekcsapat a csúcsos süveget hordó püspök tavaszköszöntő szentbeszéde után bejárták a falut, énekeket adtak elő, jókívánságokat mondtak, és végezetül adományokat gyűjtöttek, saját maguk eltartására és tanulmányaik folytatásához. Az idő teltével a diákok már nemcsak maguk taníttatásához gyűjtöttek, hanem tanítójuknak is, hiszen volt idő mikor a falu "fizette" őket.
A XVIII. században mikor még nem volt kötelező az iskola ezzel a verbuválással próbálták a fiatalokat rávenni az iskolába járásra. Azért esett az iskolák patrónusának névnapjára ez a szokás, mivel Gergely-nap volt az iskolakezdés és zárás napja.
Szívesen közlünk: helyi híreket, kulturális eseményekről ismertetőt, kritikát, sporteseményről tudósítást, beharangozót, civil szervezetek felhívásait, tájékoztatóit. Várjuk a leveleket, fotókat.